Jan Kasal versus Antonín Vaněk

vloženo 27. 9. 2010
zpět na archiv diskuzí

Přeji Vám požehnané Velikonoce a chvilku času na zamyšlení nad moudrostmi, které určitě v dobré víře šíříte.
 
Jan Kasal


Dobrý den pane Kasale.

Přemýšlel jsem, jak Vám odpovědět, abyste pochopil, že to, co v dobré víře šířím nejen členům Komise pro majetkové vyrovnání státu s církvemi, není aprílová legrace.
Zdá se, že jste můj text nečetl pozorně a že jste se nad ním nezamyslel. Jinak byste pochopil, že situace je vážnější a hlavně že pravda je na mé straně. Církev, a také politici a poslanci, si v sobě vypěstovali pocit, že jsou nedotknutelní a že občanů má smysl se ptát jen do okamžiku, než získají jejich hlasy ve volbách. Společnost obecně zachvátila podivná lhostejnost ke všemu, co se jí bezprostředně netýká a peníze, které mají být vyplaceny církvím, jako by nebyly jejich, jako by vzrůstající aktivita neonacistů a nenápadné a pozvolné pronikání komunistů do státní správy nepředstavovalo žádné nebezpečí.
Kromě peněz je však ve hře závažnější otázka. Já se nebojím postavit vedle sebe nacismus, komunismus a náboženství. Všechny tyto instituce něco slibovaly, omezovaly svobodu některých a vraždily své ideologické odpůrce. S nacismem se spojenci vypořádali v Norimberku, komunisty se před soud snaží dostat skupina senátorů kolem pana Štětiny a církev se pokusím dostat před soud já.
Víte pane Kasale, mně je líto těch starých lidí, kteří umírají obelháni církevními hodnostáři, že někde budou žít věčný život v lepších podmínkách, než na Zemi, přestože se za svého života mnohokrát přesvědčili, že bůh ani neochraňuje ani nepomáhá. Je mně líto starých lidí, kteří často z mizerného důchodu cpou v kostele do měšců představitelům nejbohatší instituce na Zemi. Je mně líto všech, jejichž myšlení bylo zdevastováno náboženskými demagogiemi do té míry, že nejsou schopni rozumově uvažovat. Dalo by se toho vypsat hodně, ale to bych opisoval svou knihu. Svou knihu Vám pošlu, jako ji posílám stovkám význačných osobností z různých oblastí české společnosti, abych získal jejich stanovisko k mé argumentaci. Má kniha není o nenávisti, je o hledání pravdy.
Všechny složky státní moci jsou povinny dbát na dodržování zákonnosti, práva a spravedlnosti. Mějte to, prosím, na paměti i při „vracení“ církevního majetku.

S pozdravem A. Vaněk

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by