Výzva Dominiku Dukovi II.

8. 10. 2014 | autor: Antonín Vaněk
zpět na archiv článků

Dobrý den pane Duko.

 

     Rozhodl jsem se napsat Vám, nejvyšší církevní autoritě v zemi, v souvislosti s tím, co se děje v islámském světě. Před časem Tomáš Halík v Českém rozhlasu prohlásil, že všichni věřící se modlí ke stejnému bohu, jen ho nazývají jiným jménem. Logicky z toho vyplývá, že Vy se modlíte k Alláhovi a islamisté k Hospodinovi.

 

     Obdržel jsem odkaz na tento web.

 

http://www. vzhledem k tomu, že by se ta hrůza mohla dostat k nezletilým, neuvádím zde celý odkaz (poznámka administrátora) 

 

     Prohlédněte si ho a pak se pokuste ospravedlnit nebo vysvětlit nečinnost boha. Pokud existuje. Podle toho, že mu sloužíte (bohoslužby) a že k němu promlouváte (modlitby) by existovat měl. Jinak byste Vy a všichni církevní hodnostáři působili opravdu neskutečně směšně. Takže pokud existuje, proč dopouští takové krutosti? Veškerá nečinnost boha je vysvětlována tím, že člověku dává svobodu k jednání. Opět. Aby bůh mohl dát člověku svobodu, musel by existovat. K čemu potom ale takový bůh, který se jen dívá a nekoná? Skutečnost je ale taková, že žádný bůh neexistuje a všichni, kteří konají cokoliv ve jménu boha (kteréhokoliv) se zbavují osobní odpovědnosti za své činy a přenášejí ji na neexistující a nedosažitelný subjekt. I v Česku se již vyskytly případy, že se někdo po spáchání trestného činu vymlouval, že bůh to tak chtěl. Islamisté také vraždí ve jménu Alláha. Pokud by vraždili ve jménu nějakého žijícího vůdce, mohl a musel by být hnán k zodpovědnosti (Hitler, Stalin). To vůdci islamistů a i islamisté samotní vědí.

 

     Vraťme se k meritu věci. Žádám Vás, abyste vyzval boha všech věřících, aby zabránil řádění fanatických islamistů z Islámského státu.

 

     Pokud bůh nezasáhne, bude to potvrzení toho, že neexistuje.   Pak byste aspoň jednou v životě měl být chlap a veřejnosti sdělit, že hlasatelé náboženské víry ve věcech boha a víry v něho dva tisíce let lidem lžou a podvádějí je.

 

     Pokud veřejně nevystoupíte s tím, jak jste boha žádal o slitování pro oběti islamistů a jaká byla reakce boha, oprávněně Vás budou moci čeští občané považovat za zbabělce, lháře a podvodníka, který prahne jen po jejich penězích a majetku a pranic se nestará o lidské utrpení.

 

     Antonín Vaněk, Humanističtí ateisté o. s.

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by