RNDr. Jan Kubalčík, Ph.D. versus Antonín Vaněk IV. část

vloženo 22. 2. 2011
zpět na archiv diskuzí

Pane Vaňku,
jsem ještě o něco starší, než Vy a tak si mohu dovolit s Vámi nejen polemisovat, ale i Vás vyzvat ke slušnosti. Nahrazovat argumenty neslušností typu: že z Vaší strany se jedná o bezradné mlácení prázdné slámy je opravdu dosti slaboduché. Bylo by to na hranici slušnosti i kdyby to byla pravda. Protože se navíc mýlíte (i když tento výraz možná není na místě, pojem mýlení je obvykle spojen s pojmem přemýšlení), považuji to za nehoráznost. Pokud se týče Vašeho - Jste dobrý bavič, ale jen bavič.

Musím konstatovat, že jsem Vaše neargumenty pozorně četl, ale Vy nejste ani bavič.

A co se týče Vaší poslední otázky:
 Ale přece jen Vám položím ještě jednu otázku. Je bůh jménem Hospodin, kterého uctíváte, masový
vrah?
nejenže je velmi hloupá, je navíc velmi neslušná a bylo by možná velmi zajímavé, pokud byste tutéž otázku a stejným tónem položil jiné skupině obyvatel této planety, kteří věří ve stejného Hospodina, jen jej nazývají Aláhem.

Slušní lidé jiné lidi - věřící (libovolného vyznání) neurážejí.

                                                       Svatopluk Kalužík

 

Pane Vaňku,
i já jsem, jako kolega Kalužík, starší než Vy, ale na rozdíl od něj nemám tu trpělivost s Vámi polemizovat, protože nepoučilelné je zbytečné přesvědčovat, ani Vás vyzývat ke slušnosti, neboť vzhledem k Vašemu věku je to již marné. Přesto Vaše maily nebyly  zbytečné, protože mi jen potvrdily, že humanisté nejsou vůbec humanisty, ale militantními protivníky, kteří znají jen svoji, začasté zpozdilou, pravdu.
Trochu mne mrzí, že jsem kolegům přeposlal mail, ve kterém jste mne žádal o podporu Vašeho televizního projektu. Připravil jsem je o čas, který mohli věnovat něčemu přínosnějšímu, ale aspoň vidí, co je to "humanista" Vašeho ražení.
V jednom svém mailu jste napsal, že s další diskuzí končíte: prosím, dodržte to. Tímto prosím i své přátele: prosím, neztrácejte Váš čas s dalšími polemikami.

Pane Vaňku, mějte se dobře. Martin Rejman

 

Dobrý den pane Kubalčíku, Rejmane, Kalužíku.

 

Dovolte mě ještě poslední reakci.

 

humanisté nejsou vůbec humanisty, ale militantními protivníky,

 

Dějiny římskokatolické církve jsou vydlážděny miliony mrtvých. Vyvražděných židů a muslimů během šíření křesťanství, upálených zaživa na hranicích, umučených na základě Kladiva na čarodějnice, vyvražděných domorodých kmenů v zájmu násilné evangelizace. Vše ve jménu vaší víry. A to církev vraždila i věřící své vlastní víry. Atesité nezavraždili ani jediného člověka ve jménu své nevíry. Doporučuji k četbě Temné papežství, Vatikán - moc papežů a Mezi touhou po moci a zbožností.

 

kteří znají jen svoji, začasté zpozdilou, pravdu.

 

My nehlásáme nic a netvrdíme, že máme pravdu. To vy, hlasatelé víry lžete a podvádíte miliardu lidí na Zemi. A my jen tvrdíme, že nemáte pravdu a je na vás, abyste dokázali, že nelžete a nepodvádíte.

 

Nahrazovat argumenty neslušností   

 

Je zajisté neslušné připomínat komunistům, že mají na svědomí miliony mrtvých a že v osobě Lenina uctívají masového vraha, je určitě neslušné připomínat nacistům, že mají na svědomí miliony mrtvých a že v osobě Hitlera uctívají masového vraha, je stejně neslušné, podle vás, připomínat hlasatelům víry, že mají na svědomí miliony mrtvých a že v mystériu boha jménem Hospodin uctívají masového vraha. Je zřejmě stejně neslušné připomenout vám, že největšímu nacistickému zločinci, Adolfu Eichmannovi (a mnohým dalším) vystavil průkaz Červeného kříže, který mu umožnil uprchnout do Jižní Ameriky, italský farář s požehnáním Vatikánu. Ono je toho hodně, co byste označili za neslušné.

Vážení pánové, velmi by vám prospělo, kdybyste se podívali do zrcadla a položili si otázku, co jste vlastně zač. Já se do zrcadla mohu podívat s klidným svědomím. Já nelžu a nepodvádím.

 

S posledním pozdravem Antonín Vaněk

 

Dobry den.

 

Vy asi nevite, ze na hore Ararat nasli archeologove Archu Noemovu, vidte? JJJ Pro zajimavost viz priloha. Argumentovat tim, ze neni dost vody… neschopnost nahlednout, ze Bible neni Koran (ano, ten muslimove interpretuji prakticky doslovne…), proste s takovymi hloupostmi vubec nema smysl polemizovat. Vy jen dokazujete, ze i kdyz jste mozna Bibli precetl (mnohokrat), pochopeni jste zustal bezpecne usetre. Potopa samozrejme byla, o tom neni sporu. Jestli byl pod vodou skutecne cely svet, to netusim a mozna nebyl – ale to vubec neni dulezite… dulezite je, co to, co je v Bibli zapsano, znamena… Bible, to jsou v prvni rade dejiny spasy… Vas zpusob argujmentace je skutecne naivne detsky a pro Vase dobro (abyste se nezesmesnoval) bych doporucoval, abyste tohle verejne nikde neprezentoval… zkuste se alespon zamyslet nad tim, zda a nakolik delate “sve veci” medvedi sluzbu. Retoricky se tvarite, jak byste chtel hrat na mistrovstvi sveta (ta televizni ambice… a opet me to pobavilo…) a obsahem nekopete ani okresni prebor…

 

Jak jsem napsal: Buh zivot dava a Buh zivot bere, jmeno Jeho budiz pochvaleno…J Jestli lide zemrou v dusledku zaplav nebo v klidu doma v posteli je zcela lhostejne… Vase terminologicky nesmyslne ekvilibristiky jsou v tomto ohledu zcela irelevantni. Vrahem nazyvame cloveka, ktery jinemu cloveku zamerne vezme zivot. Vrahem muze byt pouze clovek, nebot jinemu bere zivot, ktery mu sam nedal. Buh jaksi vrahem byt nemuze, protoze si bere jen to sve. On je zdrojem veskereho zivota. Pokud vsak potrebujete za kazdou cenu nazyvat Boha vrahem, klidne tak cinte – ja si dam kavicku…J

 

Buh samozrejme je Dobro a Laska (a lze to exaktne prokazat… ale je to slozite – na to Vy, jak uz ted temer s jistotou muzu rict, nemate…). Texty Bible, ktere predkladate, jen dokazuji, ze Buh je svrchovanym Panem nad zivoty svych tvoru. Buh cloveka stvoril jako nesmrtelneho (coz je dokazatelne, lec velmi slozite – na to Vy nemate…) a daleko podstatnejsi nez to, co se deje zde v nasem prechodnem bydlisti, je, co se bude dit na vecnosti.

 

Ze Papezska akademie disponuje vynikajicimi vedci skutecne nic nedokazuje. Ale jste to Vy, kdo se zacal ohanet autoritami, vzpominate? (“Není komplikovaný, prostě neexistuje. A to přiznaly větší kapacity, než jste Vy.”). Vy chcete dialog vericich s nevericimi, ale vysledek, jak je patrne, znate predem: “To nemění nic na tom, že žádný z těchto vědců nemůže prokázat existenci boha.”. To je opravdu prikladne nepredpojaty pristup…JJJ A, ano!: pana Dawkinse urcite oslovte!!! JJJ

 

K Vasemu poslednimu odstavci – jen bezpecne potvrzujete, co jsem uz napsal: kazda slozita otazka ma jednoduchou nespravnou odpoved… Vy se (jako kazdy jiny) halt musite smirit s tim, co jste schopen intelektualne pojmout. Vy jste zjevne takto schopen pojmout pouze velmi jednoduche ideje. Zaroven vsak nemate potrebnou pokoru, abyste uznal, ze pravdive muze byt i to, co nechapete. Proto Vam nezbyva, nez tapat ve svych prostych omylech. S tou primitovnosti take koresponduje Vas zjevny fanatismus. Je mi to lito, ale mam na praci lepsi veci, nez davat lekce na prvnim stupni zakladni skoly.

 

S pozdravem, Jan Kubalcik

 

Dobry den.

 

Timto mailem se s Vami loucim.

 

O dejinach rimskokatolicke cirkve zjevne nevite lautr nic. Jednak temer vzdy stala proti svetske moci na strane bezbrannych (typicky treba zrovna ty domorode kmeny…) a take i kdyz trpela mnoha neduhy (ostatne je slozena z nedokonalych lidi a existuje v nedokonalem svete…), na rozdil od jinych ciste lidskych instituci v sobe vzdy nachazi potrebny korektiv… takze napr. zatimco jinde se vesele dal praktikuje otroctvi, je to prave krestanstvi, ktere otroctvi odsuzuje a rusi… atd. atp.

 

Jsem presvedcen, ze mrtvi se nemaji pocitat, protoze neumime rozhodnout, jakou cenu ma ten ktery lidsky zivot… Ale kdyz tvrdite, ze ateiste ve jmenu sve viry (protoze to pochopitelne nic jineho neni…J) nezavrazdili ani jedineho cloveka, pak se opravdu definitivne diskvalifikujete z jakekoli jen trochu rozumne diskuse. Byli to naopak prave ateisticti svetlonosove, kteri jsou v dejinach lidstva suverenne nejvestimi masovymi vrahy. A pravdou take je, ze jednemi z nejcastejsich obeti byli prave krestane – nebot to ateiste dobre tusi, ze my se falesnym bohum neklanime…

 

V tomto mailu jste take predvedl klasice utapeni se v logickych rozporech – kdyz tvrdite, ze “To vy, hlasatelé víry lžete a podvádíte miliardu lidí na Zemi.”, tak jste asi presvedcen, ze je to pravdive tvrzeni, zeano? Jak to koresponduje s vetou hned pred tim, kde tvrdite, ze “netvrdíme, že máme pravdu”? Odpoved si uz ale, prosim, nechte pro sebe…J

 

Behem teto debaty, ktera prave konci, jsem se poctive pokusil reagovat na vsechny Vase dotazy a poznamky. Vy jste obchazel vse, co Vam bylo jen trochu nepohodlne (a ze toho bylo…J). Zaverem bych Vam vsak rad polozil klasickou otazku – chapejte ji ale prosim jen recnicky, odpovezte si sam v sobe:

 

Ja tvrdim, ze Buh existuje, zajima se o nas, miluje nas a pro svoji lasku k nam dava prostrednictvim vykupne obeti sveho Syna kazdemu z nas nabidku spasy (a ten, kdo ji odmitne, bude vecne zatracen).

 

Vy Tvrdite, ze Buh neexistuje.

 

Kdyz se mylim ja, je to mrzute a po zivote na tomto svete proste nic nebude.

 

Co kdyz se mylite Vy?

 

Pokud byste to prece jen riskl a zverejnil na webu Vaseho obcanskeho sdruzeni, pak za predpokladu, ze to zverejnite uplne a beze zmen, mate me svoleni. J

 

S Panem Bohem! J Jan Kubalcik

 

Dobrý den.

Vaše poslední dvě zprávy nechávám bez odpovědi. Naši diskusi na našem webu zveřejním bez úprav.

Zdraví Antonín Vaněk 

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by