Interview pro zemi vycházejícího slunce

zpět na přehled akcí

datum: 10. 1. 2014
místo konání: Praha

     Prostřednictvím formuláře členské přihlášky, umístěného na našem webu, jsme byli požádáni o poskytnutí interview pro největší japonský deník Yomiuri Shimbun.

     Řediteli evropské pobočky tohoto listu (se sídlem v Ženevě) panu Yutaka ISHIGURO poskytl rozhovor na  téma "Ateizmus v České republice" člen našeho sdružení pan MUDr. Václav Urbánek, CSc. Setkání proběhlo dne 10. ledna 2014 za organizačního přispění a osobní účasti slovinského žurnalisty pana N. K. Na uvedení pouhých iniciál jeho příjmení a křestního jména se zde omezujeme proto, že v opačném případě by pro něho eventuálně mohly nastat nepříjemnosti ze strany slovinských katolických úřadů.

     Téměř dvě hodiny odpovídal V. Urbánek na četné a systematické dotazy obou zahraničních publicistů, a to v souladu s jejich předchozím avizem, že uvítají zejména spontánnost nepřipravených reakcí či tezí. A teprve v závěru setkání jim předal naše tištěné materiály, v prvé řadě stěžejní text "Filozofie občanského sdružení Humanističtí ateisté o. s.".   

     Po otištění předmětného rozhovoru v japonských novinách se vynasnažíme přinejmenším část z něho přenést i na tuto webovou stránku. Aktuálně se zdá, že média zahraniční v porovnání s těmi tuzemskými projevují o naši činnost vlastně větší zájem.  

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by