Tomáš Halík versus Antonín Vaněk II.

vloženo 17. 11. 2010
zpět na archiv diskuzí

Dobrý den pane Halíku.

        Možná již o naší existenci víte. Pro jistotu Vás informuji i touto cestou. V rámci naší činnosti připravujeme řadu besed či přímo diskusí na jednotlivá náboženská témata. Scházíme se v galerii u pana Juraje Herze. Rád bych Vás pozval na některou z besed. Jste znám brilantní argumentací ve prospěch náboženské víry a náboženství vůbec.
        Navrhuji Vám téma křesťanské víry, na které jsem dosud nenašel vyčerpávající a jednoznačnou odpověď. Také bych Vás chtěl požádat o podporu našeho požadavku na zařazení samostatného diskusního pořadu do programu České televize, který hodláme přednést generálnímu řediteli.

Srdečně zdraví Antonín Vaněk

pane,

        považuji za nečestný podvod, lákáte-li lidi na svých stránkách na jakousi diskusi se mnou 15.12., aniž jste o tom se mnou vůbec jednali. Rovněž nenávistný tón Vašich článků s absurdní snahou o mocenský (soudní) "zákaz církve" je jasným důkazem toho, že Vám opravdu nejde o "dialog". Dožadujete-li se podpory pro legalizaci a dokonce prostor v médiích od někoho, jehož činnost zároveň usilujete kriminalizovat, považuji to za absurditu a neomalenou drzost.
        S Vámi opravdu se scházet nebudu a žádám, abyste okamžitě a s omluvou stáhli ze svých stránkek reklamu, podvodně se zašťiťující mým jménem.

               Tomáš Halík

Dobrý den pane Halíku.

        Předně jste asi dost pozorně nečetl upoutávku na zmiňovanou besedu, kde zřetelně uvádím, že jsem Vám poslal nabídku na besedu a konání podmiňuji Vaším souhlasem. Nemáte-li zájem, beseda se konat nebude. O nic nejde.
        A nenávistný tón mých článků? Z čeho usuzujete, že je nenávistný? Já myslím, že je normální, věcný. Že s obsahem nesouhlasíte ještě neznamená, že není pravdivý a že je nenávistný. Jakou formulaci byste si představoval? Jak myslíte, že bude své články psát odpůrce komunismu nebo nacismu? Bude tyto ideologie oslavovat, nebo bude v plné nahotě odhalovat jejich nebezpečnost pro společnost? Věcnost argumentů přece nelze označovat za nenávist. Žalobce před soudem nebo soudce při vyhlašování rozsudku a jeho odůvodňování bude klidným a věcným hlasem předkládat shromážděné důkazy. Já to dělám stejně.
        Jo, to prokurátor v procesu s Miladou Horákovou, to byla nenávist. Taková ta správná, třídní. U mne nic takového nevidíte. Spíše si myslím, že máte strach se se mnou přímo konfrontovat. Dobrá, nedá se nic dělat. Budeme hledat nějakého jiného diskutujícího. 
        Diskusní televizní pořad, ve kterém bychom kladli naše ateistické argumenty proti Vašim křesťanským, není kriminalizací, ale seriozním pokusem nalézt pokud možno pravdivou pravdu. Ne tu boží, ne tu vědeckou, ale normální, lidskou pravdu. Proti tomu přece nemůžete nic namítat. A pokud namítáte, máte strach, že bude odhalen církevní podvod, trvající dva tisíce let. Přece i Vaší snahou by mělo být přesvědčit veřejnost, že nepodvádíte, že nabízené služby zemřelým skutečně poskytnete. A že jim nelžete.
        V takovém pořadu byste měli jedinečnou příležitost zvrátit nepříznivou situaci katolické církve v Česku a opět upevnit její mocenskou pozici, jako tomu je v jiných evropských zemích. Paradoxně Vám nabízím možnost zničit ateistické odpůrce jednou provždy a umožnit vítězství křesťanské víry nad bezbožností. To přece nemůžete odmítnout. V klidu si vše promyslete, prosím, a dejte vědět, jak jste se rozhodl.

S pozdravem Antonín Vaněk

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by