Vojtěch Filip versus Antonín Vaněk

vloženo 26. 9. 2010
zpět na archiv diskuzí

Vážený pane Vaňku,

 

prosím pokuste se neházet všechny poslance do jednoho pytle. Je jistě pravda, že někteří nevědí, to o čem píšete, ale jsou tu i tací, kteří to nejen vědí, ale i se podle vědeckého světového názoru a nejmodernějších poznatků řídí. Jinak přeji Vašemu o.s. Humanističtí ateisté hodně úspěchů. I když bych byl radši, aby lidé vstupovali do KSČM a tam pracovali.

Vojtěch Filip

 

Vážený pane Filipe.

Dvacet let sleduji práci Poslanecké sněmovny. Neexistuje jediný rok, aby se na hlavy poslanců nesnášela kritika. Co zákon, to zmetek. To zaprvé. Za druhé. Byť by vláda připravila sebeúčinnější opatření ke zlepšení ekonomické a morální situace země, neprojde Poslaneckou sněmovnou, protože poslanci se chtějí zalíbit svým voličům, aby byli opět zvoleni. Neprojde žádné nepopulární opatření. A zatřetí. Zkuste být upřímný a říci, jaká pozitiva přináší lidstvu socialismus či komunismus. Od Lenina přes Stalina, přes Českou republiku 1948 do současné Koreje, Kuby, Vietnamu přináší hladomor, bídu, děs.

Kromě toho socialismus si nemůže dovolit být sociální. Prostě na to nemá peníze, nedokáže je vyprodukovat. To dokáže jedině kapitalismus. Současný marasmus podle mého názoru není důsledek kapitalismu, ale důsledek nedostatku kvalitních zákonů a bídné morálky rádobypodnikatelů.

Myslíte si, že má povídka Spravedlivý socialismus a nespravedlivý kapitalismus, kterou máte v příloze, neobsahuje pravdu?

S přátelským pozdravem Antonín Vaněk

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by