Požadavek na zrušení výuky náboženství na ZŠ

zpět na přehled akcí

datum: 30. 6. 2012
místo konání: Ministerstvo školství

        Po ministru školství budeme požadovat, aby od školního roku 2012-13 byla zrušena výuka náboženství na základních školách. Svůj požadavek budeme opírat o naši základní argumentaci:

        My, Humanističtí ateisté tvrdíme, že celá činnost církví je založena na lži a podvodu, což je v rozporu s právem i dobrými mravy. Tvrdíme, že pokud kdokoliv na Zemi neprokáže existenci boha v biblickém pojetí, musí být všechna tvrzení, týkající se vlastností nebo činností boha, jako např. že stvořil svět nebo že Ježíš byl syn boží, označena za lež, všechny nabídky služeb, které by měl naplnit bůh nebo církve prostřednictvím boha za podvod a jednání církví za protiprávní.

        Dále budeme poukazovat na skutečnost, že teorie o stvoření světa bohem znevažuje výsledky práce všech vědních oborů, že v konfrontaci s jinými učebními předměty vytváří náboženství v mozcích dětí zmatek, že vzbuzuje v dětech pochybnosti, kterému učiteli věřit a kterému ne, že dětem je vštěpována skutečnost, že lze beztrestně lhát, že lze účelově a tendenčně prezentovat historii, že v subjektu boha jsou děti učeny uctívat masového vraha, že dětem je záměrně zatajována pravda o činnosti církví v průběhu její existence atd. Jinými slovy, že výuka náboženství přímo ohrožuje mravní výchovu dětí.

        Naši akci můžete podpořit záplavou e-mailů a listovní pošty, adresovanou Ministerstvu školství, ve kterých budete požadovat totéž, co my. Můžete také požadovat po ředitelích škol, které vaše děti navštěvují, aby byla výuka náboženství zrušena s tím, že nehodláte tolerovat výuku lží a podvodů.

        Antonín Vaněk   

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by