výzvy občanům / apely

Výzva všem občanům
Apel na učitele
Výzva hlasatelům a obhájcům náboženské víry


 

Výzva všem občanům

      Celý lidský život, od narození po smrt, je o používání rozumu. Ať se podíváte kamkoliv, každá vaše činnost, každé vaše rozhodnutí, každý váš úmysl, každé vaše přání, vše podléhá kontrole vašeho rozumu.

      Existuje jediná oblast, která lidem naopak používání rozumu zakazuje.  Je to náboženská víra. Nebojte se, nebudeme vás vyzývat k tomu, abyste se vzdali své náboženské víry. Jen vás budeme vyzývat k tomu, abyste se svého rozumu zeptali: Proč nemám používat rozum? Proč mám věřit hlasatelům náboženské víry? Proč mám věřit v boha? A kterého? Která náboženská společnost je ta pravá? A proč? Jsem schopen a ochoten ve věcech náboženské víry používat rozum? Proč ne? Proč raději věřím, než přemýšlím?

      Nebojte se na tyto a podobné otázky hledat odpovědi a odpovědět si. Možná budete příjemně překvapeni, jak snadno se lze vymanit z pout náboženské víry a náboženské organizace. A oč budete svobodnější. 

Humanističtí ateisté

 

 

Apel na učitele.

     

      Obracíme se svým apelem na učitele na všech stupních škol, od základní po univerzity. Není neznámo, že na všech stupních vyučují učitelé, věřící v boha. Nebudeme se jich ptát, proč přes své vysokoškolské vzdělání, nutící je používat rozum, v boha věří. Ponecháme to jejich svědomí.

     

      Budeme se jich ale ptát, proč své žáky zejména základních škol, nutí věřit evidentně nesmyslným, rozumu se příčícím věcem.

    

      Vážení páni učitelé a zejména katecheti. Je v souladu s vaším učitelským slibem vyučovat pravdu vaše snaha zaset semínko náboženské víry, založené na lži a podvodu, do hlav zejména nejmladších žáků?   

     

      Apelujeme na vás všechny vyučující. Ponechejte si svoji náboženskou víru pro své soukromí a netahejte ji do škol. Nepůsobte zmatek v myslích žáků, nestavte je před zásadní problém, zda mají věřit vám nebo svému rozumu.

   

Humanističtí ateisté

 

     

 

Výzva hlasatelům a obhájcům náboženské víry.

 

      Dva tisíce let vedete monolog s okolním světem. Tvrdíte, že jen vy máte pravdu, že jen římskokatolická církev je ta nejlepší církev a váš bůh je ten jediný správný a nejlepší. V minulosti jste ty, kdo s vašimi tvrzeními nesouhlasili, vraždili, upalovali a nutili k emigraci. Ačkoliv v současnosti již své odpůrce nevraždíte, svá tvrzení pevně obhajujete a pokračujete ve svém monologu.

      Papež Benedikt XVI. vyzýval k dialogu s ateisty, tedy s těmi, kteří vaše tvrzení odmítají. Zatím se na celé zeměkouli nenašel nikdo, kdo by papežovu výzvu vyslyšel. My se k němu připojujeme a vyzýváme vás:

 

      Zahajte s námi dialog! Najděte v sobě ochotu a odvahu obhájit ve vzájemné diskusi Vaše názory, stanoviska, tvrzení. My vám budeme slušnou formou oponovat a žádat po vás předložení důkazů, jak jsou důkazy obvykle vyžadovány a předkládány ve vědecké a soudní praxi. Ukáže-li se, že vaše důkazy jsou přesvědčivé a pravdivé, se vší úctou je přijmeme.

      Jsme přesvědčeni, že vzájemný dialog by prospěl oběma diskutujícím stranám. Není vyloučeno, že jedna či druhá strana by získala na vážnosti a společnost by na ni pohlížela jinak než dosud.

 

 

Humanističtí ateisté       

    

 

 

 

 

 

 

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by