o nás

        Vítejte na stránkách občanského sdružení Humanističtí ateisté o. s. K založení sdružení nás vedly snahy církví, zejména římskokatolické, o znovunabytí mocenské pozice a o získání majetku, který jí podle našeho názoru nenáleží. A také skutečnost, že církve dosud neměly hmatatelného protivníka a ateisté formaci, se kterou by se mohli ztotožnit a na kterou by se mohli obracet. Teď již mají – církve i ateisté.
        Naše cíle jsme formulovali v článku 2. našich stanov.  Naší snahou je být hlasatelem a obhájcem spravedlivých požadavků ateistické části společnosti. Poslanci, ač ateisté, ve věcech náboženských nemají odvahu vzepřít se direktivě svých sekretariátů a jdou proti ateistické většině.
        Členem našeho sdružení se může stát každý, kdo vyznává ateismus, humanismus a konzervatismus, kdo je pravicově orientovaný a kdo je přesvědčen, že může nějakým způsobem přispět k naplnění našich cílů. Nemůže ale být ustrašený či přímo zbabělý. Upozorňujeme však každého zájemce, že občas bude potřeba plnit povinnosti. Kdo nechce být členem, ale sympatizuje s našimi myšlenkami, může být naším sympatizantem.   

         Pod souhrnným pojmem realismus, neboť my jsme realisté, zahrnujícím ateismus, který představuje nesouhlas s náboženstvím, humanismus, vyjadřující nenásilí a konzervatismus, symbolizující slušnost, hodláme společnosti nabídnout alternativu k pochybné naději, kterou ve formě posmrtného života, vykoupení z hříchů a příchodu mesiáše nabízí katolická církev.

        Naše sdružení může postupně přerůst v politické hnutí nebo politickou stranu, jejíž základní myšlenkou a snahou bude vytváření podmínek pro spokojený život na základě po staletí shromažďovaných a tříděných pravidel soužití.    

        Nechceme být exkluzívní, ani masový spolek, ale výkonné a maximálně odborně zdatné společenství, složené ze zástupců nejrůznějších vědních oborů (archeologie, fyzika, filozofie, astronomie, lékařské vědy, historie, právo, ekonomie atd.), které umí obhájit své názorové pozice na jakékoliv úrovni. Se svým protivníkem, římskokatolickou církví a dalšími církvemi, budeme jednat slušně a korektně, ale tvrdě a nekompromisně. A nehodláme jen poukazovat, ale požadovat.
        Nejhorší ze všeho je být lhostejní a čekat, že se vše k lepšímu obrátí samo nebo čekat, že to pro nás udělá za nás někdo jiný.
        Podobně jako autoři knihy Svatá krev, svatý grál, budeme i my za pomoci syntézy všech vědních oborů hledat odpovědi na otázky, které pomohou jednoznačně určit, zda není křesťanská ideologie v rozporu s českým právním řádem. Dosavadní postoje církve se snaží ve společnosti vzbudit dojem, že je nežalovatelná. Vyzveme právníky, aby tuto pozici potvrdili nebo vyvrátili za pomoci informací, které shromáždíme.
        Čeká nás náročná, ale zajímavá a vzrušující práce. A nákladná. Náš protivník je nejmocnější a nejbohatší institucí na světě. Jsme však přesvědčeni, že naši práci úspěšně dokončíme, protože nejde o nic menšího než o pravdu.

        A – Pravda vítězí – jak hlásá prezidentská standarta.

 

 

 

články a statě

Důkaz neexistence boha a zbytečnost exis...
Zločinci v Poslanecké sněmovně.
Z čeho mají obavy čeští občané.
Výzva Dominiku Dukovi II.

Pojednání o některých náboženských atributech »

archiv článků zde »

připravované akce

přehled akcí zde »
 
 
 


2010-13 © Všechna práva vyhrazena
www.humanistictiateiste.cz
O NÁS
STANOVY SDRUŽENÍ
CO JSOU ATEISMY
JAK PLNÍME ÚKOLY
STAŇTE SE ČLENEM
NAŠI ČLENOVÉ
NÁZORY OPONENTŮ
ZLOČINY ŘKC
VÝŇATKY Z DISKUZÍ
NAŠI SYMPATIZANTI
PŘIPRAVOVANĚ AKCE
REALIZOVANÉ AKCE
JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT
NAPIŠTE NÁM VÁŠ NÁZOR
PRIVÁTNÍ SEKCE
webdesign by